Avatar użytkownika OwadOwad
Posty: 14921 (po ~47 znaków)
Reputacja: -635 | BluzgometrTM: 1
Owad
  28 January 2020 (pierwszy post)

Wirus WHO 2019-nCoV zabił już "81" osób.
U mnie w DE jest jeden przypadek w "Bawaria" ponoć jeden Niemiec zaraził się od obywatela z Chin który przyjechał do Niemiec do pracy.
Troszkę mam obawy, bo firma w której pracuję przyjmuję no stop nowe osoby, nawet z krajów Azjatyckich.

Jak myślicie, Koronawirus dotrze do Polski? Może słyszeliście już o jakimś zakażanie w PL?

HardStyled83ddd0a
Avatar użytkownika UniqueSnowflakeUniqueSnowflake
Posty: 2014 (po ~72 znaków)
Reputacja: 48 | BluzgometrTM: 339
UniqueSnowflake
  25 March 2020

Sobie wpisz w google jak Ci tak ciężko. Jesteś przecież mądrzejszy. 😉 Daruj sobie te zagrywki

oam
oam
  25 March 2020
Konto usunięte
Konto usunięte: Oj Grażyna, co się spina jak plandeka na żuku.
hahahahah :crylol: Damian, czy to Ty moj ulubieńcu?
Avatar użytkownika UniqueSnowflakeUniqueSnowflake
Posty: 2014 (po ~72 znaków)
Reputacja: 48 | BluzgometrTM: 339
UniqueSnowflake
  25 March 2020
Konto usunięte
Konto usunięte: hahahahah Damian, czy to Ty moj ulubieńcu?


Też tak coś podejrzewam. 😂
Avatar użytkownika OwadOwad
Posty: 14921 (po ~47 znaków)
Reputacja: -635 | BluzgometrTM: 1
Owad
  25 March 2020
Ostatnio edytowany: 1 January 1970
Konto usunięte
Konto usunięte: hahahahah Damian, czy to Ty moj ulubieńcu?


On on to musi być :lol:
UniqueSnowflake
UniqueSnowflake: Też tak coś podejrzewam.

:)
HardStyled83ddd0a
jacek1982r
Posty: 254 (po ~138 znaków)
Reputacja: -28 | BluzgometrTM: 5
jacek1982r
  14 April 2020
780 milionów ludzi zmarło jeny jeny jeny
Avatar użytkownika OwadOwad
Posty: 14921 (po ~47 znaków)
Reputacja: -635 | BluzgometrTM: 1
Owad
  14 April 2020
jacek1982r
jacek1982r: 780 milionów ludzi zmarło jeny jeny jeny

Obiło mi się coś o uszy że w Chinach są nowe przypadki, czyżby atakował od nowa :ssh:
HardStyled83ddd0a
Avatar użytkownika UniqueSnowflakeUniqueSnowflake
Posty: 2014 (po ~72 znaków)
Reputacja: 48 | BluzgometrTM: 339
UniqueSnowflake
  14 April 2020
Owad
Owad: Obiło mi się coś o uszy że w Chinach są nowe przypadki, czyżby atakował od nowa


No albo wcale nie wygasł. 🤷🏻‍♀️
Avatar użytkownika OwadOwad
Posty: 14921 (po ~47 znaków)
Reputacja: -635 | BluzgometrTM: 1
Owad
  14 April 2020
UniqueSnowflake
UniqueSnowflake: No albo wcale nie wygasł

No w sumie tak.
jacek1982r
jacek1982r: 780 milionów

Skąd to wziąłeś lub skąd masz takie info?
HardStyled83ddd0a
Avatar użytkownika UniqueSnowflakeUniqueSnowflake
Posty: 2014 (po ~72 znaków)
Reputacja: 48 | BluzgometrTM: 339
UniqueSnowflake
  14 April 2020
Ostatnio edytowany: 1 January 1970
Owad
Owad: Obiło mi się coś o uszy że w Chinach są nowe przypadki, czyżby atakował od nowa


Przeszukałam strony KiKŚ i tam zaś podaje informacje zbiorcze(z całego świata) wyszczególniając każde państwo osobno. Pod koniec zawsze podsumowuje jak to wygląda po podliczeniu na całym świecie.
Wklejam link do posta dodanego wczoraj https://www.facebook.com/1421797348053344/posts/2727685404131192/?sfnsn=Mo i zrzut ekranu tego końcowego podsumowania (link jakby ktoś chciał sobie sprawdzić).


Oczywiście wiadomo, że podane statystyki dotyczą tylko tych potwierdzonych przypadków. Dlatego mogą być zaniżone(choćby biorąc pod uwagę Polskę), bo testów jest za mało i nie robią ich wszystkim tylko ludziom, którzy mają widoczne objawy lub są w stanie ciężkim (głównie osoby wymagające hospitalizacji). Co niestety przekłada się na dane w naszym kraju. Realnie zarażonych może być nawet dwukrotnie więcej,ale większość przechodzi wirus łagodnie lub bezobjawowo.
Avatar użytkownika OwadOwad
Posty: 14921 (po ~47 znaków)
Reputacja: -635 | BluzgometrTM: 1
Owad
  14 April 2020
UniqueSnowflake
UniqueSnowflake: link jakby ktoś chciał sobie sprawdzić

Na pewno sprawdzę i poczytam. W Jemenie no no co raz dalej się rozprzestrzenia. Ponoć na Malcie nie ma żadnego przypadku.
Ja się dziwie że u mnie w zakładzie jest już 8 potwierdzeń wirusa na dziale Paku, no i ludzie tam normalnie pracują ja i cały zakład funkcjonuje.
HardStyled83ddd0a
Avatar użytkownika UniqueSnowflakeUniqueSnowflake
Posty: 2014 (po ~72 znaków)
Reputacja: 48 | BluzgometrTM: 339
UniqueSnowflake
  14 April 2020
Owad
Owad: Na pewno sprawdzę i poczytam. W Jemenie no no co raz dalej się rozprzestrzenia. Ponoć na Malcie nie ma żadnego przypadku. Ja się dziwie że u mnie w zakładzie jest już 8 potwierdzeń wirusa na dziale Paku, no i ludzie tam normalnie pracują ja i cały zakład funkcjonuje.


Ja już nawet tego nie komentuje. U mnie np ludzie sobie omijają zakazy i nie zachowują np zasady względem ilości osób w sklepie czy tego, że młodzież poniżej lat 18 nie może sama chodzić po mieście. 🤷🏻‍♀️ No, ale mam nadzieję, że kiedyś zmądrzeją. Teraz od czwartku wprowadzają nakaz zakrywania twarzy(ale np nie ma wymogu maseczki.. Może to być szalik, chusta, komin). Ciekawe czy to coś zmieni. 🤦🏻‍♀️ Zobaczymy
Avatar użytkownika OwadOwad
Posty: 14921 (po ~47 znaków)
Reputacja: -635 | BluzgometrTM: 1
Owad
  14 April 2020
Ostatnio edytowany: 1 January 1970
UniqueSnowflake
UniqueSnowflake: U mnie np ludzie sobie omijają zakazy i nie zachowują np zasady względem ilości osób w sklepie czy tego, że młodzież poniżej lat 18 nie może sama chodzić po mieście.

U mnie podobnie. Tydzień temu były ciepłe dni to multum ludzi w mojej miejscowość w dzień spacerowało z dziećmi + Seniorzy, no i tak jak piszesz młodzież siedząca w grupkach na ławkach. A w Domplatz godzinami późnymi zero spacerowiczów pustka, no tylko 1 osoba.


Zmykam do pracy, miłego dnia :ziober2:
HardStyled83ddd0a
Avatar użytkownika UniqueSnowflakeUniqueSnowflake
Posty: 2014 (po ~72 znaków)
Reputacja: 48 | BluzgometrTM: 339
UniqueSnowflake
  14 April 2020

No to jest dramat 🙈

Jasne, Tobie również miłego! 😊

GRADEK83
GRADEK83
  14 April 2020

Przynajmniej SMOG na świecie zmalał i ptaki w spokoju mogą wysiadywać jajka tak więc są i plusy zwłaszcza dla matki natury.

Avatar użytkownika UniqueSnowflakeUniqueSnowflake
Posty: 2014 (po ~72 znaków)
Reputacja: 48 | BluzgometrTM: 339
UniqueSnowflake
  14 April 2020
Konto usunięte
Konto usunięte: Przynajmniej SMOG na świecie zmalał i ptaki w spokoju mogą wysiadywać jajka tak więc są i plusy zwłaszcza dla matki natury.


No tu się zgodzę. Do Wenecji zawitały delfiny i łabędzie, kanały wydają się jakby czystrze, bo cały syf opadł. Powietrze w wielu miejscach świata też się oczyściło, bo ruch samochodowy itp został ograniczony. Szkoda tylko, że ludzie dalej nie potrafią natury szanować i wszystkie rękawiczki i maseczki rzucają na glebę i w tyłku. 🤷🏻‍♀️
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.